Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Nahlédněte s námi pod pokličku závodního a školního stravování

Vyhledávání

Menu v restauracích osvěží „létající“ kuchaři

14. 4. 2022

Z kuchyně

Jídlo je zážitek. A má jím být i ve chvíli, kdy na něj v rámci pracovní doby člověk nemá tolik času, kolik by si třeba přál. Právě s touto myšlenkou se po covidových omezeních do restaurací Compass Group v plné síle vrací projekt Guest Chefs by Eurest, tedy „létající kuchaři“, kteří hostům na různých místech přivezou atraktivní kulinární zážitky, nové recepty, a především skvělé obědy z kvalitních surovin.

Pestré přitom nejsou jen pokrmy, které budou servírovat, ale i obsazení skupiny kuchařů, kteří se do všech koutů Česka a Slovenska rozjedou v ještě větší intenzitě. Bude mezi Jose Alberto Jimenez Castillo, původem Ekvádorec specializující se jihoamerickou kuchyni, jenž nabídne překvapivé chutě a vůně tacos, quesadillas a jiných exotických jídel. Nebo Laosan Vongphachanh Lianphoukham (Mr. Vong), který menu okoření pro změnu asijskými chutěmi. Do skupiny hostujících šéfkuchařů patří také Richard Bielik, jenž se věnuje gastronomickým projektům pod vlastní značkou Balance/Harmony of Flavors a nejnověji působí i v pražské restauraci Hyatt Andaz, dále výjimečný slovenský šéfkuchař a gastronomický konzultant Oliver Vozárik, František Sedlák, jenž začínal kariéru na Kypru a dnes působí v rámci Institutu moderní gastronomie, nebo stálice a u hostů mimořádně oblíbení Ondřej Slanina a Kristýna Ostratická.

„Naším cílem je do kuchyní neustále přinášet různé formy inovací a zařazovat do jídelníčků atraktivní novinky. Právě prostřednictvím různých gastronomických zážitkových akcí dokážeme budovat komunitu gastronadšenců a mít v našich restauracích ještě víc spokojených hostů. Hostující kuchaři, kteří prezentují svůj unikátní kulinářský rukopis, jsou pro všechny vždy lákavým zpestřením,“ zve Michal Pažák, executive chef Compass Group. Na jaká konkrétní jídla se můžou hosté v restauracích Compass Group těšit, se můžete podívat ve videu. Už teď je jasné, že přání „dobrou chuť“ bude určitě naplněno.

 

 

Další články k tématu:

načíst více příspěvků