Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Nahlédněte s námi pod pokličku závodního a školního stravování

Vyhledávání

Přes 2 000 profesionálů u nás oslavuje Mezinárodní den kuchařů

20. 10. 2023

Z kuchyně

20. říjen patří všem kuchařkám a kuchařům. Připojte se k oslavám Mezinárodního dne kuchařů i vy a vzdejte hold tomuto náročnému, ale noblesnímu povolání. Třeba tím, že si o tomto svátku něco málo přečtete. Delirest a Primirest se ke gratulaci připojuje a přejeme vše dobré nejen svým 1 861 českým a 139 slovenským kuchařům.

Historie Mezinárodního dne kuchařů

Oslavy Mezinárodního dne kuchařů založil v roce 2004 uznávaný šéfkuchař Bill Gallagher (známý i jako „Kmotr všech šéfkuchařů“).

V té době byl prezidentem světové organizace WorldChefs, která sdružuje více než 100 kuchařských asociací, a rozhodnul se vytvořit speciální den, který by toto povolání každý rok připomínal. Kromě toho se po celém světě organizují charitativní akce, u nichž nechybí dobré jídlo ani pití.

Oslavy Mezinárodního dne kuchařů v Čechách

V českém nebo slovenském kalendáři je tento den prozatím věnován Dni stromů. Určitě se však shodneme, že kuchaři si svou oslavu rozhodně zaslouží. Zmínky o tomto svátku se na sociálních sítích i v médiích objevuje čím dál častěji. 20. října totiž patří všem kuchařům, ať už se jedná o profesionální mistry svého řemesla, anebo nadšené hobby kuchtíky, kteří vaří prostě proto, že je to baví.

Velice humorně si Mezinárodní den kuchařů připomněla už před 3 lety například Národní knihovna:

Zdroj: Kramerius – Národní digitální knihovna

Více skvělých kuchařů: Je to řehole, ale s benefity

Kromě oslavy tohoto povolání se Mezinárodní den kuchařů zaměřuje i na osvětu dětí po celém světě. I proto 20. října mluvíme o důležitosti zdravého stravování a také o možnostech, jak se stát kuchařem. Letošní hlavní heslo tohoto svátku je „Growing Great Chefs“ neboli Vzestup skvělých kuchařů. Kampaň cílí na seznámení dětí s radostí z vaření a se světem gastronomie.

Pamatujete, kdy jste se rozhodli stát kuchařkou/kuchařem vy?

Protože svět zkrátka potřebuje více zapálených kuchařů, pojďte do toho s námi. U nás v DelirestuPrimirestu vás čekají skvělé pracovní benefity.

Benefity u Delirest a Primirest

Máme 5 dnů dovolené navíc pro všechny, pomůžeme vám vytvořit si rezervu a spořit si na penzi, na pracovišti vám dopřejeme skvělé jídlo a pití, a kromě narozeninového volna v narozeninový den od nás dostanete ještě mnoho dalších výhod, jako je například sleva na dovolenou.

Zkuste to s námi! Ještě máme volná místa:

Budeme se těšit a za rok třeba oslavíme Mezinárodní den kuchařů už jako jeden tým!


Další články k tématu:

načíst více příspěvků